İtalya Ekspres Vize 2021

İtalya Ekspres Vize 2018

İtalya ekspres vize 2018 senesi itibariyle halen uygulamadadır. Schengen bölgesindeki ülkelerin birçoğunda bulunmayan ekspres vize uygulaması VIP bir hizmettir ve konsolosluk harç bedeli, başvuru merkezi hizmet bedellerine ek ücretler içermektedir.

İtalya vize işlemleri 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Söz konusu süreler İtalya Konsolosluğundan alınan vize randevusundan sonra geçerli olmaktadır. Süreler döneme göre uzayabilir veya dosyanın düzenine göre daha kısa sürede de sonuçlanabilir.  Her koşulda vizenin sonuçlanması İtalyan Konsolosluğunun inisiyatifinde olan bir durumdur.

İtalya Ekspres Vize Hakkında

İtalya ekspres vize 2018 yılı başvuruları 48 ila 72 saat içinde sonuçlanmaktadır. Başvuruda sunulması gereken evraklarla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Kişiler, durumlarına uygun gerekli evraklarla başvuru yapmaktadırlar.

İtalya vize randevusu online şekilde alınabilmektedir. Ekspres vize başvurusu yapan kişiler randevu tarihini konsolosluğun yoğunluğuna göre en erken tarihe alabilmektedirler. Randevu oldukça erken bir tarihe alınabildiğinden sonuçlanma süresi de hızlanmaktadır. Ekspres vize randevusu VIP vize başvuru sahibine tanıdığı ayrıcalık işlemlerin tek bir noktadan hızla yapılmasıdır. Parmak izi verme prosedürüyle ilgili herhangi bir değişiklik yoktur. Eğer son 5 yıl içinde İtalya veya başka bir Schengen ülkesine başvuru yaptıysanız ve vizenizde VIS ibaresi varsa veya parmak iziniz tanımlı ise yetki yazısı verdiğiniz vize danışmanlık firmaları aracılığı ile randevuya hiç gitmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bununla birlikte İtalya ekspres vize uygulamasının ön koşulu daha önceden İtalya’dan veya bir başka Schengen ülkesinden vize alınmış olmasıdır. Eğer İtalya Konsolosluğu üzerinden ilk kez Schengen vizesi başvurusu yapıyorsanız ekspres vize uygulamasından faydalanamazsınız.

İtalya ekspres vize 2018 senesi içinde yapılan başvuruların kesinlikle vize onayı alacağının bir garantisi yoktur. İtalya Konsolosluğundan vize reddi aldığınız durumunda normal başvuru veya ekspres başvuruların herhangi bir geri ödemesi yapılmamaktadır. Ekspres vize başvurusu, başvurunun hızla değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Bütün İtalya vize işlemlerinde prosedür benzer şekilde işlemektedir. Öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu doğrultuda online randevu alarak evraklarınızı hazırlamanız gerekecektir. Başvurular vize merkezleri aracılığı ile yapılmakla birlikle vize sonucu sadece İtalya Konsolosluğu karar verebilir.

İtalya Ekspres Vize 2021 S.S.S

İtalya Ekspres Vize Nedir?

İtalya Ekspres Vizesi normal vize sonuçlanma süresinden daha hızlı bir şekilde verilen bir vize türüdür. Vize başvuru sahipleri daha kısa sürede vizelerine sahip olmaktadır.

İtalya Ekspres Vizesi Sonuçlanma Süresi Nedir?

İtalya ekspres vize 2021 yılı başvuruları 48 ila 72 saat içinde sonuçlanmaktadır. Başvuruda sunulması gereken vize evraklaryla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Vize başvuru sahipleri durumlarına uygun gerekli evraklarla başvuru yapmaktadırlar.

İtalya Ekspres Vize Ücreti Nedir?

İtalya kısa süreli vizeleri için konsolosluk harcı 80 Euro'dur. Ekspres vizelerde 50 Euro hizmet bedeli ve 50 Euro danışmanlık ücreti tahsil edilir.

İtalya Vize Ücretleri sayfamızdan bilgi alınız.