E Vize Veren Ülkeler

E-vize veren ülkeler sayıca giderek artış göstermektedir. Gerekli olan işlem adımlarının online şekilde tamamlanarak başvurunun değerlendirilmesi ve ülkeye giriş için vize alma hakkınızı tanımlayan sistem olarak da anlatılabilir. Vize talep adımlarını yerine getirirken kişilerin bizzat temsilciliklere gitmek zorunda olmadan başvuru adımlarını yerine getirmesi genel verimliliği artıran olanaklar arasındadır. Hem temsilciliklerde verilen hem de sınır kapılarında verilen vizelere bir alternatif oluşturduğunun da ayrıca dile getirilmesi gerekir.

E-Vize Ücreti Ne Kadar?

E-vize ücreti ne kadar; Türkiye’de de e-vize işlemleri yerine getirilebilmektedir. 758 TL ödeme yaparak ülkemize giriş için gerekli olan elektronik vize başvur adımının yerine getirilebileceği belirtilmelidir. Vize başvuru adımlarının dikkate alınması için ücretin eksiksiz bir biçimde ödenmesi gerekmektedir.

E-vize veren ülkeler arasında ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve Zimbabve de bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda birçok ülkenin bu listeye dahil olacağı tahmin edilmektedir. Kişilerin özellikle pandemi döneminde sorun yaşamadan başvuru adımlarını yerine getirebilmeleri için özel bir alt yapı geliştirilmiştir. Pandemi sebebi ile e- vize vermeyen ülkeler dahi işlemlerin büyük bir kısmının online şekilde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

E-Vize Ne Demek?

E-vize ne demek; başvuru adımlarını online şekilde tamamlayarak temsilciliklere gitmek zorunda olmadan vize almanıza yardımcı olan sistemdir. E-vize aracılığı ile genellikle kısa süreli ve turistik gezilere onay verilmektedir. Oturum talep edecek ya da çalışma-öğrenim izni alacak olan kişilerin e-vize başvurusunda bulunması mantıklı olmayacaktır. Bu kişilerin bizzat temsilcilikler üzerinden başvurusunu yapması gerekir.

E-vize veren ülkeler; Malezya, Moldova ve Singapur da e-vize sunan ülkeler arasındadır. Kişilerin merak ettikleri biri diğer husus da başvuru adımında online şekilde yüklenen belgelerin güvende olup olmadığının temin edilmesidir. Sizin e-vize başvuru adımları sırasında vermiş olduğunuz belgelerin güvenliğine dair asla sorun olmayacaktır. Aynı temsilciliklerden yapılan başvuruların güvenlik seviyesi gibi elektronik vize başvurularında da aynı geçerliliğin söz konusu olduğu fark edilmektedir.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; Azerbaycan, Ukrayna, Arnavutluk, İran vatandaşlarının kısa süreli olmak kaydı ile ülkemize vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Ülkeler arasında yapılacak olan dönemsel ikili anlaşmalar ile listede değişim söz konusu olabilmektedir. Sadece kimlik belgesi ile giriş yapabilecek olan bu ülke vatandaşlarının daha öncesinde ülkemizden sınır dışı edilme gibi bir durumunda, bu haktan yeniden istifade etmesine izin verilmeyecektir.

E-vize veren ülkeler; E-vize uygulaması sayesinde pandemi döneminde vize alma adımlarının daha risksiz bir hale gelmesi sağlanmıştır. Bu şekilde online olarak işlemlerinizi tamamlarken kalabalık ortamlara girmekten kaçınabilirsiniz. Elektronik vize pratik yapısı ile daha çok ülke tarafından benimsenen bir uygulama olmaya başlamıştır. Son seneklerde yaşanan aşı tartışmaları ile beraber vizenize aşı olup olmadığınızın da tanımlanacağı düşünülmektedir.

Elektronik Vize Nereden Alınır?

Elektronik vize nereden alınır; bağlı bulunulan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde e-vize verilmektedir. E-vize veren ülkeler arasında Ermenistan ve Gürcistan da yer almaktadır. Artık kısa süreli ziyaretlerinizde kapsamlı vize talep adımları ile uğraşmadan daha kısa bir süre içerisinde ve güvenli bir şekilde başvuru adımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Oturum talep etme ya da giriş yaptığı ülkede çalışma gibi bir düşüncesi olan kişilerin klasik vize başvuru adımını yerine getirmesi gerekir.

E Vizeyi Kimler Alabilir?

E-vizeyi kimler alabilir; ülkelere kısa süreli giriş yapacak olan kişilerin için özel olarak tasarlanmış bir sistemdir. Genellikle turist olarak giriş yapacak olan kişilerin ya da ticari maksatlı giriş adımını tamamlayacak olan bireylerin bu seçeneği tercih ettiği belirtilmelidir. Uzun süre kalmak ve hatta ülkelerde ikamet almak isteyen kişilerin ise klasik olarak temsilcilikler aracılığı ile başvuru adımlarını tam almaması gerekmektedir. Klasik vize başvuru adımlarında dilerseniz tüm işlemlerinizi bireysel olarak dilerseniz de aracı kurumlardan destek alarak tamamlamanıza olanak verilmektedir.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/italya-vize-basvurusu/

E Vize Veren Ülkeler S.S.S

E-vize veren ülkeler hangileridir?

ABD, Yeni Zelanda, Ermenistan, Bahreyn, Kamboçya, Yeşil Burun Adaları, Gabon, Gürcistan, Hindistan, Kenya, Kuveyt, Malezya, Moldova, Myanmar, Ruanda, São Tomé ve Príncipe, Singapur, Saint Kitts ve Nevis, Sri Lanka, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Uganda, Özbekistan, Zambiya ve Zimbabve

E-vize nedir?

E-vize uygulaması ile online olarak vize başvurusunda bulunabiliyor, seyahat izninizin dökümünü alabiliyorsunuz. Bugün yirmi beşe yakın ülkeden online vize başvurusu ile turist vizesi almak mümkün. E- vize sayesinde birçok belge toplamaktan ve zaman kaybından da kurtulabiliyorsunuz. Havalimanından ve sınır kapılarından alabileceğiniz kapıda vize uygulamasına alternatif olabilecek online vize ile uzun kuyruklar beklemenize de gerek kalmıyor.

E-vize nasıl alınır?

Her ülkenin vize prosedürleri farklılıklar gösterebilse de temel de benzer şekilde işlemektedir. Ancak işlemlerin eksiksiz yapılması ve vizenin sorunsuz alınabilmesi için gidilecek ülkenin vize alma gereklilikleri detaylıca incelenmelidir. E-vize almak için öncelikle seyahat edilecek ülkenin bu sistemi kullanıp kullanmadığı öğrenilmelidir. Eğer ülke e-vize sistemini kullanıyor ise kişinin seyahat edeceği tarihten itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaportu olması ve ardından e-vize ücretini yine online olarak ödedikten sonra belgelerin dökümünü alması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından alınan vize belgesi dökümleriyle sınır kapılarından sorunsuzca geçmek mümkün olabilmektedir.

İtalya vize ücret sayfasını ziyaret ediniz.