İtalya Vizesi 2023

Güzel mimarisi ve tarihi ile en sevilen ülkelerden biri olan İtalya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların ilk olarak seyahat amaçlarına uygun bir İtalya vizesi almaları gerekmektedir.

İtalya Schengen ülkeleri arasında yer alan bir Avrupa ülkesidir. Bu bağlamda İtalya’ya seyahatler için alınması gereken kısa süreli vizelerde Schengen vize prosedürlerinin geçerli olduğunu belirtebiliriz. Ancak uzun süreli vizeler yani D tipi vizeler için de ulusal vize kuralları geçerlidir.

İtalya vizesi 2023 yılı vize işlemlerinde eğer 90 günden az kalacaksanız ve resmî pasaport hamili iseniz o zaman vize almanıza gerek yoktur. Ancak uzun süreli yani 90 günün üzerinde bir kalış durumu söz konusu ise o zaman sizlerin de seyahat amacınıza uygun bir vize almanız şarttır.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İtalya’ya seyahat etmek isteyenler yukarıda da belirtildiği üzere kısa süreli yani C tipi ya da uzun süreli yani D tipi vize kategorilerinde yer alan vize türlerinden birine başvuruda bulunmalıdırlar. Bu bağlamda kısa süreli İtalya vizesi 2023 yılı müracaatları İtalya vize başvuru merkezlerine, uzun süreli İtalya vize başvuruları da İtalyan Konsoloslukları ya da İtalyan Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

İtalya vizesi gerekli evraklar 2023 yılı için belirlenen belgeler, hangi vize türüne göre başvuruda bulunulacağı hususunda farklılık göstermektedir. O yüzden hangi vize türü ile seyahat edecekseniz ona uygun güncel evrakları vize danışmalık firmalarından ya da İtalyan Konsolosluğu web sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

İtalya vizesi için ne gerekli sorusunun yanıtı da bu bağlamda az önce söylediğimiz üzere vize türüne göre farklılık gösterecektir.

İtalya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İtalya vizesi 2023 yılı vize işlemlerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de İtalya aile birleşimidir. İtalya aile birleşimi yapabilmek için İtalya vatandaşı biri ile evlenmek ya da İtalya vatandaşı 1. Dereceden aile üyelerinin yanına seyahat etmek gerekmektedir.

D tipi uzun süreli bir vize türü olan İtalya aile birleşimi vizesi ile birlikte kişilere ikamet hakkı da verilmektedir. İtalya aile birleşimi vizesi ile ülke sınırları içerisinde 6 ay ile 12 ay aralığında kalınabilmektedir. Uzun süreli bir vize türü olduğu için müracaatların İtalya Konsoloslukları ya da İtalyan Büyükelçiliği’ne yapılması gerekmektedir.

İtalya aile birleşimi gerekli evraklar listesi aşağıdaki maddelerde belirtildiği gibidir:

 • İtalya vize başvuru formu
 • Geçerliliği olan güncel bir pasaport
 • Nüfus kağıdı fotokopisi
 • 2 adet usule uygun bir biçimde çektirilmiş, uygun ölçülerde biyometrik fotoğraf
 • Sabıka kaydı
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümleri
 • Evlilik cüzdanı ya da evlilik ehliyeti
 • İtalya’da bulunan eşin maddi durumunu belgeleyen evraklar
 • İtalya’da bulunan eşin ikamet adresi
 • İtalya’da bulunan ve ortak ikamet edilecek konuta dair kira kontratı ya da tapu fotokopisi

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar sorusunun yanıtı için bunun cevabının 1 ila 3 ay arasında olduğunu söyleyebiliriz.

İtalya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya vizesi 2023 yılında bu ülkede uzun süreli çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vize türü çalışma vizesi olarak isimlendirilmektedir. Çalışma vizesi de uzun süreli bir vize türüdür ve D tipi ulusal vize grubunda yer alır. Bu bağlamda bu vize için yapılacak başvurular, gerekli evraklar hazırlandıktan sonra İtalyan Konsolosluğu ya da İtalyan Büyükelçiliği’ne müracaat yolu ile sağlanmaktadır.

İtalya çalışma vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgelerden en mühim olanı işe kabul yani iş sözleşmesinin olduğu belgedir. Çünkü bu evrak olmadığı takdirde ne çalışma vizesi ne de çalışma izni alamazsınız. O yüzden İtalya çalışma izni nasıl alınır sorusunun yanıtı için öncelikle; İtalya’da bir kurum tarafından işe kabul edilmeli, sonrasında İtalya’da çalışma için vize başvurusunda bulunmalı ve İtalya’ya gittiğinizde de ilgili kurumlara çalışma izni için müracaat etmelisiniz şeklinde süreçlere ayırarak bir cevap oluşturabiliriz.

İtalya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya vizesi 2023 yılı müracaatları, özellikle bu ülkede eğitim görmek isteyen öğrenciler tarafından da merak edilmektedir. İtalya’da eğitim alabilmek için öncelikle ne tür bir eğitimin söz konusu olduğunu değerlendirmek gerekmektedir. Çünkü alınacak öğrenci vizesin türü buna göre belirlenecektir.

Eğer siz lisans ya da lisans üstü gibi uzun süreli bir eğitim programına dahil olacaksanız o zaman D tipi uzun süreli öğrenci vizesi için müracaat etmeniz gerekmektedir. Ancak katılacağınız eğitim programının süresi

İtalya Vize Ücreti 2023

İtalya vizesi 2023 yılı için merak edilen konulardan bir tanesi de vize harç bedelleri tutarıdır. Buna göre İtalya vize ücreti 2023 yılı için fiyatların, seçilen vize türü için değişkenlik göstereceğini belirtebiliriz. Yani bu bağlamda uzun süreli vize türleri ile kısa süreli vize türleri arasındaki harç bedelleri tutarı aynı değildir diyebiliriz. Ancak İtalya vizesinde C tipi kısa süreli vizeler için belirlenen vize harç bedellerinin 60 Euro olarak belirlediğini söyleyebiliriz.

İtalya vizesi için bankada ne kadar para olmalı sorusunun yanıtı için de 7 ila 10 günlük seyahatler kapsamında bankada mutlaka 13 ila 15 TL civarında para olması gerekmektedir.

İtalya Vizesi Aile Birleşimi 2023

İtalya vizesi 2023 yılı için aile birleşimi yapacak olan kişilerin yukarıda belirtilen evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlaması ve ilgili müracaat yerlerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

İtalya vizesi aile birleşimi 2023 yılı itibariyle vize müracaat sonuçları 1 ila 3 ay içerisinde açıklanmaktadır.

İtalya vizesi kaç TL sorusu için de aile birleşimi için en güncel fiyatın konsolosluklar üzerinden öğrenilebileceğini söyleyebiliriz.

İtalya Çalışma Vizesi 2023

İtalya vizesi 2023 yılı için bu ülkede uzun süreli olarak çalışacak kişilerin öncelikle İtalya’da hizmet veren yasal bir kurum tarafından işe alınmaları gerekmektedir. Bu bağlamda daha sonra İtalya çalışma vizesi 2023 yılı için vize müracaatında bulunabilir ve vize onayı almaları halinde İtalya çalışma izni için de başvuruda bulunabilirler.

İtalya çalışma vizesi kaç günde çıkar sorusu için ise müracaat açıklanması için en az 15 günlük bir sürecin geçtiğinden bahsedilebilir.

İtalya Eğitim&Erasmus Vizesi 2023

İtalya vizesi 2023 yılı için bu ülkede eğiti almak isteyen öğrencilerin merak ettiği konular arasında erasmus ön plandadır. Bu bağlamda İtalya için erasmus öğrenci değişim programına katılan öğrencilerin C tipi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İtalya eğitim&erasmus vizesi 2023 yılı için diğer eğitim programına başvuracak öğrencilerin de eğitimlerinin süresi dahilinde  uygun bir vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir.

İtalya öğrenci vizesi ne zaman çıkar sorusu için ise müracaat sonuçlarının 7- 15 gün içerisinde açıklandığı söylenebilir.

İtalya Vizesi 2023 S.S.S

İtalya Vizesi Kolay mı?

Evet, sizlerden istenen vize evraklarını usule uygun bir şekilde hazırladıktan ve vize şartlarını yerine getirdikten sonra İtalya vizesi almak kolaydır.

İtalya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Hayır, İtalya kısa süreli vize türleri için yeşil pasaport hamili kişilerden vize istememektedir.

İtalya Vizesi Schengen mi?

Evet, İtalya hem Schengen hem de Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır.

İtalya vize randevu sayfamızdan bilgi alınız.

Türkiye’nin Vize İstemediği Ülkeler

Türkiye’nin Vize İstemediği Ülkeler; Türkiye’nin ikili anlaşma yaptığı ülkelere vizesiz bir biçimde giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Vize talep etmeden giriş yapılması için ülkeler arasında karşılıklı anlaşmalar imzalanmakta ve bu anlaşmalar Dışişleri Bakanlığı duyurular kısmında yayınlanmaktadır. Duruyular kısmı üzerinden hangi güncel anlaşmaların imzalandığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvuru yapmak zorunda olduğunuz ülkelerde ise dilerseniz vize danışmanlık firmalarından yardım alma olanağınız olacaktır. Bu şekilde başvuru detayları ile birebir uğraşmak zorunda kalmadan sürecin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye'nin Vize İstemediği Ülkeler

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; Azerbaycan vatandaşı olan kişilerin ülkemize sadece kimlik belgeleri ile giriş yapmasına izin verilmektedir. Kişilerin bu noktada zaman sınırlamasına da uyması gerekir. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Ayrıca Azerbaycan’da çalışmak ya da sürekli ikamet etmek isteyen kişilerin bu konuda daha temkinli olmaları istenmektedir.

Türkiye’nin vize istemediği ülkeler zaman sınırlaması konusunda 180 günlük sürede 90 günlük kısıtlamaya tabi tutulmaktadır. Bu sınırlamanın dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da kişilerin sigortalarının aktif olmasıdır. Tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde sağlık ve seyahat sigortanızın bulunması istenmektedir. Bu sigortalar konusunda eksik bilgi veren kişilerin vize başvurularının kabul edilmeyeceği de görülmektedir.

Türkiye Vize Alıyor Mu?

Türkiye vize alıyor mu; vize talep adımları olmaksızın giriş yapmak için Türkiye’nin muaf tuttuğu ülkeler listesine bir göz atmak gerekmektedir. Bunun dışındaki ülke vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yapması için vize alması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında son 6 aya ait olan bir biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir. Bu 6 ay kuralının getirilmesinin ana sebebi ise sınır kapılarında sorunsuz bir erişim adımının sağlanmasıdır.

Türkiye’nin vize istemediği ülkeler arasında Ukrayna da yer almaktadır. Aynı şekilde Türk vatandaşlarının da Ukrayna’ya vizesiz giriş yapmasına izin verilmektedir. Bu noktada kişilerin daha öncesinde ülkelerden sınır dışı edilmiş olmaları durumunda vizesiz giriş olanağından faydalanma hakkı olmayacağının da ayrıca belirtilmesi gerekir. Vizesiz giriş sadece sabıka kaydı olmayan ve pasaportunda olumsuz bir ibare bulunmayan kişiler için geliştirilmiştir.

Hangi Ülkelere Vize Yok?

Hangi ülkelere vize yok; Gürcistan vatandaşlarının ülkemize vizesiz giriş yapmasına izin verilmektedir. Türk vatandaşları da Gürcistan’a sadece kimlik kartı ile giriş yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bu noktada güvenlik önlemlerinin son değişimler sebebi ile oldukça sıkı tutulduğunun da bildirilmesi gerekir. Türkiye’nin vize istemediği ülkeler incelenirken Schengen ülkelerinin de analiz edilmesi gerekmektedir. Schengen ortak vize programına dahil olan ülkelerin kendi aralarında giriş çıkış adımlarını ekstra bir belgeye gerek duymaksızın tamamlamalarına olanak verilmektedir. Türkiye bir Schengen ülkesi değildir. Fakat Schengen ülkelerinden C tipi vize alma hakkı olacaktır. Bu alınan Schengen vizesi ile ortak programa dahil olan ülkelere giriş yapılması mümkün kılınmıştır.

Türk Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türk pasaportu kaç ülkeye vizesiz; Türk pasaportu olan kişilerin 111 adet ülkeye vize zorunluluğu olmadan giriş yapmasına izin verilmektedir. Bu 111 adet ülke sadece bordo pasaporta sahip olan kişiler kapsamında sunulmaktadır. Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin ise 111 e ek olarak 67 ülkeye daha vizesiz giriş adımı tamamlamasına izin verilir. Türkiye’nin vize istemediği ülkeler arasında KKTC de bulunmaktadır. KKTC vatandaşlarının ülkemize sorunsuz bir biçimde vize zorunluluğu olmadan giriş yapmasına olanak verilir.

Hangi Avrupa Ülkeleri Vize İstemiyor?

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor; Bosna Hersek’e ve daha birçok Balkan ülkesine vizesiz bir biçimde giriş yapmanıza izin verilmektedir. Vizesiz giriş adımlarından istifade ederken zaman sınırlamasını ve güvenlik kurallarını dikkate almalısınız.

Türkiye’nin vize istemediği ülkeler arasında karşılıklılık anlaşması olan Balkan ülkeleri memnuniyet yaratan bir ilişki sunmaktadır. Bosna Hersek ve Makedonya’ya zaman sınırlamasına tabi olmak koşulu ile vizesiz giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Vizesiz giriş sizin için seyahat planlamasında kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye’nin Vize İstemediği Ülkeler S.S.S

Türkiye'nin Vize İstemediği Ülkeler 2021 Hangileridir?

Türkiye vize politikasında Avrupa Birliği'nin çoğu ülkesinin vatandaşları vizeden muaftır. Almanya, İngiltere, Avusturya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Japonya, Rusya gibi ülkelerin vatandaşları Türkiye seyahatlerinde vizeden muaftır.

Türkiye'nin Vize İstediği Ülkeler 2021 Hangileridir?

Türkiye Vize Politikasına göre 57 ülkeye vize uygulamaktadır. Bu ülkelerin çoğu Afrika ülkeleridir, Afganistan, Bangladeş ve Suriye gibi bazı Asya ülkelerinden de vize istenmektedir. ABD, Avustralya gibi bazı gelişmiş ülkelerin umuma mahsus pasaportlarına da vize uygulanmaktadır.

İtalya Vize Başvuru Formu sayfamızı ziyaret ediniz.

Kapıda Vize Veren Ülkeler

Kapıda vize veren ülkeler

Kapıda vize veren ülkeler sayesinde öncesinde temsilcilikler üzerinden vize işlemi gerçekleştirmek zorunda kalmadan direkt olarak ülkeye giriş yapma ve sınır kapılarında vize alma hakkınız olacaktır. Vize talep adımlarının daha kolay bir biçimde yerine getirilmesi için koyulan bir prosedür olan kapıda vize genellikle komşu ülkelere verilen bir avantaj olarak da tanımlanmaktadır. Son senelerde kapıda vize yerine e-vize sistemi geliştirilmiştir. Bu e-vize sistemi sayesinde temsilciliklere gitmek zorunda kalmadan tüm işlem akışınızı online şekilde sürdürmenize olanak tanınmaktadır.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Kapıda vize veren ülkeler arasında Umman, Ermenistan ve Azerbaycan da yer almaktadır. Temsilcilikler aracılığı ile yapılan işlemlere kıyasla kapıda vize uygulamasının daha pratik olduğu da görülmektedir. Öncesinde bir başvuru ya da başvuru sonuç bekleme adımı olmaksızın vize talep adımını ülkenin sınır kapılarında tamamlamanıza olanak verilir.

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir; kapıda vize almanıza dahi gerek kalmadan 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmanıza fırsat verilmektedir. Bu sayı umumi kullanıma açık olan pasaportlar için geçerliliğini korumaktadır. Yeşil pasaport sahibi olan vatandaşların ise bu konuda daha şanslı olduğu görülmektedir. Pasaport talep adımlarını il ve ilçe merkezlerinde yer alan NVİ aracılığı ile randevulu bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Türk Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Türk pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir; Azerbaycan ve Ukrayna da dahil olmak üzere 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Bu vizesiz giriş adımının kesinlikle zaman sınırlamasına tabi olduğunu da unutmamalısınız. 90 günlük süreden daha uzun kalmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alım adımlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Ülkelerde oturum talep edecek ya da istihdam edilmek isteyecek olan kişilerin de vize talep etmeleri istenmektedir.

Kapıda vize veren ülkeler listesinde Kuveyt ve Maldivler de bulunmaktadır. Kapıda vize veren ülkelerin büyük bir çoğunluğunun ilerleyen senelerde elektronik vize aşamasına geçiş yapacağı tahmin edilmektedir. Bu şekilde güvenlik denetimlerinin ve giriş çıkışları kayıt altına almanın daha kolay olacağı düşünülmektedir.

Kapıda Vize Ne Kadar?

Kapıda vize ne kadar; kapıda vize almak isteyen kişilerin vize harcı da ödemeleri gerekmektedir. Vize harcı ödemeden kapıda vize başvurunuz dikkate alınmayacaktır. Sadece kapıda vize aşamasında değil aynı zamanda klasik temsilcilik başvurularında da vize için harç ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun ret yanıtı almasının hemen sonrasında, bu harcın size iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Ret alan vize başvurularında yatırılmış olan tutar yanmış sayılır. Kapıda vize veren ülkeler arasında Tacikistan ve Tayvan da yer almaktadır. Fakat bu ülkelerin salgın prosedürleri kapsamında mevcut uygulamalarında – yönetmeliklerinde değişim olabilmektedir.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz; Japonya pasaportu ile AB üye ülkelerine vizesiz giriş yapmanıza izin verilecektir. Kapıda vize veren ülkeler arasında Japonya bulunmamaktadır. Japonya’ya uzun süreli gitmek için vize almanız gerekmektedir. Vize talep adımlarında kişilerin maddi durumlarına ilişkin de bilgilendirme istenecektir. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortanızın tüm seyahat kademelerini içine alacak şekilde geçerliliğini sürdürmesi gerekir. Bazı ülkeler sigortanın ederi konusunda da sınırlandırma koymaktadır. Bu sınıra uymayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Yeşil Pasaport Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Yeşil pasaport kaç ülkeye vizesiz gidebilir; yeşil pasaport sahibi olan kişilerin 111 adet ülkeye ek olarak 67 ülkeye daha vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olmak için memuriyetin birinci, ikinci ya da üçüncü kademesinde olmanız gerekmektedir. Ayrıca belediye başkanları da görev süresi boyunca yeşil pasaport alabilmektedir. Yeşil pasaport sahiplerinin pasaport harcı ödemesi istenmeyecektir, sadece defter bedeli ödemeleri yeterli olacaktır. Aynı ayrıcalık öğrenci pasaportu sahipleri için de geçerlidir. Bu şekilde süreci daha sorunsuz ve maddi bakımdan da külfetsiz biçimde yerine getirebilirsiniz.

Kapıda Vize Veren Ülkeler S.S.S

Kapıda Vize Veren Ülkeler Hangileridir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapıda vize veren ülkeler şu şekilde: Kapı vizesi veren Afrika ülkeleri: Burundi, Cibuti, Komor Federe İslam Cumhuriyeti, Madagaskar, Mozambik, Senegal, Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda ve Yeşil Burun Adaları. Kapı vizesi veren Asya ülkeleri: Bahreyn, Doğu Timor, Kamboçya, Kuveyt, Maldivler, Nepal, Sri Lanka, Tacikistan, Tayvan, Umman, Azerbaycan ve Ermenistan. Kapı vizesi veren Okyanusya ülkeleri: Palau, Samoa, Tonga ve Tuvalu.

Kapıda Vize Almak Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi, gişe yoğunluğuna ve gişedeki memurun çalışma hızına göre değişebilmektedir. Sırada bekleme süresi göz ardı edildiğinde, 10 dakikalık bir süre içerisinde vize almanız mümkün.

Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Sınır kapılarında vize almak için öncelikle bu prosedürü uygulayan ülkelere gidiyor olmanız ve talep edilen ücreti ödeyebiliyor olmanız gerekir. Kimi ülkeler sınır kapılarında 30 gün kadar ülkeye giriş izni verebildiği gibi (örneğin Dominik Cumhuriyeti), Ermenistan gibi ülkeler maksimum 4 aya kadar ülkede kalış süresi verebilmektedir.

İtalya Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Yeşil Pasaporta Vize Uygulayan Ülkeler

Yeşil Pasaporta Vize Uygulayan Ülkeler; Yeşil pasaport sahibi olmak için memuriyetinizde 10 yılı doldurmuş olmanız istenmektedir. Bu hakka sahip olan memurların eşleri ve çocuklarının da aynı fırsattan faydalanmalarına olanak tanınır.

Yeşil pasaport başvurusunu yapmak için il merkezinde yer alan nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğüne başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru aşamasında pasaport defter bedeli ödemeniz gerekecektir. Vize harcı ödemeniz talep edilmeyecektir. Yeşil pasaport 5 sene boyunca geçerliliğini korumaktadır. 5 sene sonunda yenilenmesi gerekir. Memurların haricinde belediye başkanlarının da görev süreleri boyunca yeşil pasaport hakkından istifade etme fırsatı vardır.

Yeşil Pasaporta Vize Uygulayan Ülkeler

İsveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İsveç yeşil pasaporta vize istiyor mu; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile bir cazibe merkezi olan İsveç’i yeşil pasaportunuz ile vize almadan ziyaret etme hakkınız bulunmaktadır. Yeşil pasaportunuz ile bu ülkede 90 günü aşmamak kaydı ile kalabilirsiniz. Bu haktan istifade edebilmek için daha öncesinde herhangi bir sebep ile İsveç’ten sınır dışı edilmemiş olmanız gerekir. İsveç’ten ya da diğer Avrupa ülkelerinden güvenlik sebebi ile sınır dışı edilen kişilerin vize muafiyet fırsatlarından faydalanmasına olanak verilmez.

Yeşil pasaporta vize uygulayan ülkeler arasında İsveç bulunmamaktadır. Sahip olduğunuz güncel tarihli hususi kullanıma tahsis edilmiş olan seyahat belgeniz ile beraber bu ülkeye giriş yapabilirsiniz. Çalışma izni almak ya da oturum talep etmek için temsilciliklerden ayrıca vize işlemi yapmanız gerekmektedir. İsveç yeşil pasaport imtiyazından bu kategorilerin faydalanmasına olanak verilmemektedir.

Yeşil Pasaporta Vize Alınır Mı?

Yeşil pasaporta vize alınır mı; yeşil pasaporta bazı ülkeler vize talep ederken bazıları sorunsuz giriş yapma hakkı sunmaktadır. Yeşil pasaport aynı zamanda hususi kullanıma tahsis edilen seyahat belgesi olarak da tanımlanmaktadır. Bu belge 5 sene boyunca geçerliliğini korumaktadır. Yeşil pasaporta vize uygulayan ülkeler arasında Butan, Benin ve Avustralya gibi ülkeler bulunmaktadır. Vize başvuru adımlarınızı bölgesel temsilcilikler üzerinden sorunsuz şekilde tamamlamanıza imkan verilmektedir. Vize başvuru adımlarını yerine getirirken vize harcı ödeme adımlarını da unutmamanız gerekmektedir. Vize harcı ödemesinin sorunsuz yapıldığına dair size bir dekont verilecektir. Bu dekont aracılığı ile vize başvuru adımlarını sorunsuz tamamlama hakkını elde edeceksiniz.

Yeşil Pasaportla Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilirim?

Yeşil pasaportla hangi ülkelere vizesiz gidebilirim; Almanya, Fransa, İsveç, Belçika gibi ülkelere yeşil pasaportunuz ile vizesiz bir biçimde giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Giriş için verilen süre sadece 90 gün ile sınırlıdır. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin ise vize başvuru adımlarını tüm prosedürlere dikkat ederek tamamlamanız gerekmektedir. Vize başvuru adımında son 6 aya ait olan biyometrik fotoğrafınızın sunulması istenecektir. Bu şekilde güncel fotoğraf talep edilmesinin sebebi kimlik tespit adımlarında bir sorun oluşmasının engellenmesidir.

Yeşil pasaporta vize uygulayan ülkeler arasında Angola ve Amerika Birleşik Devletleri de bulunmaktadır. Bu ülkeler de vize talep ederek yeşil pasaportun ayrıcalıklı statüsünü kabul etmemektedir. Amerika’da oturum ve çalışma izni almak için ise kesinlikle Green Card çekilişinde şansınızı denemelisiniz. Göçmen çeşitliliğinin sağlanması için derlenen bu organizasyonda ülkede kalıcı oturum hakkı elde etme fırsatınız vardır.

Yeşil Pasaport Amerika’ya Gidebilir Mi?

Yeşil pasaport Amerika’ya gidebilir mi; ABD yeşil pasaportu kabul etmemektedir. Ülkeye giriş için vize talep adımlarını yerine getirmeniz istenmektedir. Yeşil pasaporta vize uygulayan ülkeler arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri Green Card seçeneği ile ülkede kalıcı oturum almanız için bir fırsat sunmaktadır.

Kanada Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Kanada yeşil pasaporta vize istiyor mu; Kanada yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasındadır. Kanada’da giriş adımlarını tamamlamak için seyahat belgesi türünüz ne olursa olsun vize başvuru adımlarından onay almanız gerekmektedir.  Siyah, gri, yeşil ve bordo fark etmeksizin tüm pasaport seçeneklerinde aynı şekilde vize talep uygulaması geçerliliğini sürdürmektedir. Yeşil pasaporta vize uygulayan ülkeler Kanada ve ABD gibi ülkeleri de kapsayan bir kategoridir.

Yeşil Pasaporta Vize Uygulayan Ülkeler S.S.S

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler 2021 Hangileridir?

Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün) Azerbaycan (90 Gün) Belçika (90 Gün) Beyaz Rusya (Belarus) (90 Gün) Bosna-Hersek (90 Gün) Bulgaristan (90 Gün) Çek Cumhuriyeti (90 Gün) Danimarka (90 Gün) Estonya (90 Gün) Finlandiya (90 Gün) Fransa (90 Gün) Gürcistan (90 Gün) Gürcistan’a girmek için pasaport gerekmiyor. Yeni tip nüfus kağıdı ile girilebiliyor. Hollanda (90 Gün) Hırvatistan (90 Gün) İspanya (90 Gün) İsveç (90 Gün) İsviçre (90 Gün) İtalya (90 Gün) İtalya (90 Gün) Karadağ (90 Gün) KKTC (Serbest Dolaşım) Kosova (90 Gün) Letonya (90 Gün) Lihtenştayn (90 Gün) Litvanya Lüksemburg (90 Gün) Macaristan (30 Gün) Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün) Malta Moldova (90 Gün) Monako (90 Gün) Norveç (90 Gün) Polonya (90 Gün) Portekiz (90 Gün) Romanya (90 Gün) San Marino (90 Gün) Sırbistan (90 Gün) Slovakya (90 Gün) Slovenya (90 Gün) Ukrayna (90 Gün) Vatikan (90 Gün) Yunanistan (90 Gün) Antigua ve Barbuda (6 Ay) Aruba (90 Gün) Bahamalar Barbados (90 Gün ) Belize (90 Gün) Britanya Virjin Adaları (30 Gün) Curaçao (30 Gün) Dominika (21 Gün) Dominik Cumhuriyeti (30 Gün) El Salvador (90 Gün) Grenada Guatemala (90 Gün) Guyana (90 Gün) Haiti (90 Gün) Hollanda Antilleri Honduras (90 Gün) Jamaika (90 Gün) Kosta Rika (30 Gün) Küba Nikaragua (90 Gün) Panama (6 Ay) Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün) Saint Lucia (6 Hafta) Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün) Sint Maarten (30 Gün) Trinidad ve Tobago (30 Gün) Turks ve Caicos Adaları (90 Gün) Arjantin (90 Gün) Bolivya (90 Gün) Brezilya (90 Gün) Ekvador (90 Gün) Kolombiya (90 Gün) Paraguay (90 Gün) Peru (90 Gün) Şili (90 Gün) Uruguay (90 Gün) Venezuela (90 Gün) Bahreyn (90 güne kadar) Bangladeş (90 Gün) Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün) Çin (30 Gün) Doğu Timor (30 Gün) Endonezya (14 Gün) Filipinler (30 Gün) Filistin (30 Gün) Hong Kong (90 Gün) Irak (30 Gün) İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün) Katar (90 Gün) Kazakistan (30 Gün) Kırgızistan Filistin (30 Gün) Kuveyt (90 Gün) Güney Kore (90 Gün) Lübnan (90 Gün) Makau (30 Gün) Maldivler (30 Gün) Malezya (90 Gün) Moğolistan (30 Gün) Myanmar (internetten vize 28 Gün) Nepal (Kapıda vize) Pakistan (90 Gün) Rusya (30 Gün internetten elektronik vize) Singapur (90 Gün) Sri Lanka ( 30 Gün) Suriye (90 Gün) Tacikistan (60 Gün) Tayvan (30 Gün – sınırda vize) Türkmenistan (30 Gün) Umman Ürdün (90 Gün) Vietnam (90 Gün) Yemen (30 Gün) Botsvana (90 Gün) Cezayir (90 Gün) Cibuti (90 Gün) Fas (90 Gün) Fildişi Sahili Gana (60 Gün) Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün) Kamerun (90 Gün) Kenya (90 Gün) Komor Federe İslam Cumhuriyeti Libya (90 Gün) Madagaskar (90 Gün) Mauritius (30 Gün) Moritanya (90 Gün) Mozambik (30 Gün) Mısır (90 Gün) Ruanda Senegal Seyşeller (90 Gün) Sudan (30 Gün) Svaziland (30 Gün) Tanzanya (90 Gün) Togo Tunus (90 Gün) Yeşil Burun Adaları Zambiya (30 Gün) Zimbabve Cook Adaları (31 Gün) Fiji (120 Gün) Niue (30 Gün) Palau (30 Gün) Samoa (60 Gün) Tonga (31 Gün) Tuvalu (30 Gün) Vanuatu (30 Gün) Yeni Kaledonya

Yeşil Pasaporta Vize İsteyen Ülkeler 2021 Hangileridir?

Afganistan Amerika Birleşik Devletleri Angola Avustralya Benin Burkina Faso Burundi Butan Cape Verde Çad Doğu Timor Dominik Cumhuriyeti (kapı vizesi) Ekvator Ginesi Eritre Ermenistan Etiyopya Fildişi Sahili Gabon Gambiya Gana Gine Gine-Bissau Güney Sudan (kapı vizesi) Haiti Hindistan Hollanda Antilleri İngiltere İrlanda Kamboçya Kamerun Kanada Kıbrıs Rum Kesimi Kiribati Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kore Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) Laos Lesotho Liberya Madagaskar Malavi Mali Meksika Mikronezya Mozambik Myanmar Nambiya Nauru Nepal Nijer Nijerya Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Papua Yeni Gine Ruanda Senegal Sierra Leone Solomon Adaları Sri Lanka (internet vizesi) Sudan (kapı vizesi) Surinam Suudi Arabistan Tayvan (kapı vizesi) Togo Uganda Yeni Zelanda Zambiya (kapı vizesi) Zimbabve

 

İtalya Vizesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret ediniz.

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler

Avrupa’da vize istemeyen ülkeler arası anlaşmalar ve iş birliklerine göre değişim arz etmektedir. Dışişleri Bakanlığının güncel duyurular kısmını kontrol ederek hangi ülke ile ne tür bir vize ilişkisi olduğu konusunda detaylı şekilde inceleme yapabilirsiniz. Vize başvuru adımları gerektiren ülkelerde işlem alkışında danışmanlık firmalarından da destek alma hakkınız vardır. Danışmanlık firmaları sizin prosedürler ile birebir uğraşmanıza gerek kalmadan tüm işlem adımlarını sorunsuz yerine getirmenizi sağlayacaktır.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Giriş Yapabiliyor?

Türkiye hangi ülkelere vizesiz giriş yapabiliyor; Ukrayna Türk vatandaşlarının vizesiz olarak giriş yapabileceği ülkeler arasında yer almaktadır. Tabi ki bu giriş adımında bazı süre kısıtlamalarının olduğunun da unutulmaması gerekir. Vize başvuru adımlarının şekillendirilme süreci içerisinde 90 günlük zaman dilimden daha uzun kalmak isteyen kişilerin temsilcilikler aracılığı ile başvuru adımlarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Avrupa’da vize istemeyen ülkeler arasında son güvenlik sorunları sebebi ile azalma meydana gelmiştir. TC vatandaşlarının Bosna Hersek’e vizesiz bir biçimde girş yapmasına olanak verilmektedir. Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde ise giriş adımında vize talep edilmektedir. Yeşil pasaport Almanya’da geçerliliğini korumaktadır. Yeşil pasaport, diplomatik ve hizmete mahsus olan pasaportu olan kişilerin vizesiz giriş yapmasına olanak verilir. Vize alma zorunluluğunun ortadan kalkması maddi konuda denetim yapılmayacağı anlamına gelmemektedir. Kişilerin ülkelere giriş adımının sonrasında kendi maddi ihtiyaçlarını yerine getirebilecek maddi yetkinliğe sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bunun için son 6 aya ait olan banka hesap ekstresinin sunulması yeterlidir.

Hangi Avrupa Ülkelerine Vizesiz Gidilir?

Hangi Avrupa ülkelerine vizesiz gidilir; yeşil pasaporta sahip olan ülkelerin İsveç ve Belçika’ya vizesiz giriş yapmasına izin verilmektedir. Bu fırsattan faydalanmak için kişilerin bu ülkelerden daha öncesinde sınır dışı edilmemiş olması gerekir. Eğer sınır dışı edildiyseniz ya da ülkelerin güvenliğini tehdit etmek ile alakalı adınız bir olumsuzluğa karıştıysa, ülkelere vizesi giriş süreci sorun ile karşılaşabilmektedir. Avrupa’da vize istemeyen ülkeler arasında Balkan coğrafyasının önemi büyüktür. Balkan devletlerinin ilerleyen senelerde Küçük Schengen olarak adlandırılan bir anlaşma yapmaları beklemektedir. Bu anlaşma ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş adımı daha kolay şekilde yerine getirilebilir.

Türkiye’den Kaç Ülkeye Vizesiz Gidilir?

Türkiye’den kaç ülkeye vizesiz gidilir; Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan kişilerin 111 adet ülkeye vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır. Bu sayı sadece bordo pasaportu kapsamaktadır. Belirtilen 111 ülkeye ek olarak 67 adet ülkeye de yeşil pasaport aracılığı ile giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Avrupa’da vize istemeyen ülkeler incelemeye alınırken yeşil pasaportun sunmuş olduğu fırsatlar daha net anlaşılmaktadır. Sunulan bu yeşil pasaport fırsatı sayesinde eşsiz bir seyahat haritası hazırlayabilir ve vize alma adımları ile uğraşmadan ülkelere giriş adımlarınızı yerine getirebilirsiniz.

Kıbrıs Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Kıbrıs vatandaşı hangi ülkelere vizesiz gidebilir; KKTC vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyetine vizesiz şekilde giriş yapmasına olanak verilmektedir. Vize muafiyeti verilen ülkeler arasında başı Kıbrıs çekmektedir. Bu kuralın sadece KKTC için geçerli olduğu ve Rum kesimini kapsamadığının da belirtilmesi gerekir. 90 günden uzun kalacak olan ya da Türkiye’ye yerleşmeyi planlayan kişiler için ayrıca bir vize başvur adımının tamamlanması gerekmektedir. Avrupa’da vize istemeyen ülkeler analiz edilirken özellikle hizmet pasaportunun geçerliliğinin son senelerde azalış gösterdiğini de fark edebilirsiniz. Hizmete mahsus olan pasaportlarda yapılan güvenlik incelemeleri daha sıkı bir hal almıştır.

Rus Pasaport İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Rus pasaport ile hangi ülkelere vizesiz gidilir; Bosna Hersek, Yeşil Burun Adaları, Hong Kong ve Nauru Rus pasaportu ile vizesiz giriş yapılan ülkeler arasındadır. Bu ülkelerde vizesiz kalabileceğiniz süre değişim göstermektedir. Vizesiz kalış süreciniz belirtilen bu sınırlı sürelerden daha fazla ise temsilcilikler üzerinden vize başvurularını yerine getirmeniz mümkündür. Vize başvuru adımlarının sonrasında referans numarası üzerinden değerlendirme durumunu kontrol edebilirsiniz.

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler S.S.S

Avrupa'da Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, KKTC, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün) Azerbaycan (90 Gün) Belçika (90 Gün) Beyaz Rusya (Belarus) (90 Gün) Bosna-Hersek (90 Gün) Bulgaristan (90 Gün) Çek Cumhuriyeti (90 Gün) Danimarka (90 Gün) Estonya (90 Gün) Finlandiya (90 Gün) Fransa (90 Gün) Gürcistan (90 Gün) Gürcistan’a girmek için pasaport gerekmiyor. Yeni tip nüfus kağıdı ile girilebiliyor. Hollanda (90 Gün) Hırvatistan (90 Gün) İspanya (90 Gün) İsveç (90 Gün) İsviçre (90 Gün) İtalya (90 Gün) İtalya (90 Gün) Karadağ (90 Gün) KKTC (Serbest Dolaşım) Kosova (90 Gün) Letonya (90 Gün) Lihtenştayn (90 Gün) Litvanya Lüksemburg (90 Gün) Macaristan (30 Gün) Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün) Malta Moldova (90 Gün) Monako (90 Gün) Norveç (90 Gün) Polonya (90 Gün) Portekiz (90 Gün) Romanya (90 Gün) San Marino (90 Gün) Sırbistan (90 Gün) Slovakya (90 Gün) Slovenya (90 Gün) Ukrayna (90 Gün) Vatikan (90 Gün) Yunanistan (90 Gün) Antigua ve Barbuda (6 Ay) Aruba (90 Gün) Bahamalar Barbados (90 Gün ) Belize (90 Gün) Britanya Virjin Adaları (30 Gün) Curaçao (30 Gün) Dominika (21 Gün) Dominik Cumhuriyeti (30 Gün) El Salvador (90 Gün) Grenada Guatemala (90 Gün) Guyana (90 Gün) Haiti (90 Gün) Hollanda Antilleri Honduras (90 Gün) Jamaika (90 Gün) Kosta Rika (30 Gün) Küba Nikaragua (90 Gün) Panama (6 Ay) Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün) Saint Lucia (6 Hafta) Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün) Sint Maarten (30 Gün) Trinidad ve Tobago (30 Gün) Turks ve Caicos Adaları (90 Gün) Arjantin (90 Gün) Bolivya (90 Gün) Brezilya (90 Gün) Ekvador (90 Gün) Kolombiya (90 Gün) Paraguay (90 Gün) Peru (90 Gün) Şili (90 Gün) Uruguay (90 Gün) Venezuela (90 Gün) Bahreyn (90 güne kadar) Bangladeş (90 Gün) Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün) Çin (30 Gün) Doğu Timor (30 Gün) Endonezya (14 Gün) Filipinler (30 Gün) Filistin (30 Gün) Hong Kong (90 Gün) Irak (30 Gün) İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün) Katar (90 Gün) Kazakistan (30 Gün) Kırgızistan Filistin (30 Gün) Kuveyt (90 Gün) Güney Kore (90 Gün) Lübnan (90 Gün) Makau (30 Gün) Maldivler (30 Gün) Malezya (90 Gün) Moğolistan (30 Gün) Myanmar (internetten vize 28 Gün) Nepal (Kapıda vize) Pakistan (90 Gün) Rusya (30 Gün internetten elektronik vize) Singapur (90 Gün) Sri Lanka ( 30 Gün) Suriye (90 Gün) Tacikistan (60 Gün) Tayvan (30 Gün – sınırda vize) Türkmenistan (30 Gün) Umman Ürdün (90 Gün) Vietnam (90 Gün) Yemen (30 Gün) Botsvana (90 Gün) Cezayir (90 Gün) Cibuti (90 Gün) Fas (90 Gün) Fildişi Sahili Gana (60 Gün) Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün) Kamerun (90 Gün) Kenya (90 Gün) Komor Federe İslam Cumhuriyeti Libya (90 Gün) Madagaskar (90 Gün) Mauritius (30 Gün) Moritanya (90 Gün) Mozambik (30 Gün) Mısır (90 Gün) Ruanda Senegal Seyşeller (90 Gün) Sudan (30 Gün) Svaziland (30 Gün) Tanzanya (90 Gün) Togo Tunus (90 Gün) Yeşil Burun Adaları Zambiya (30 Gün) Zimbabve Cook Adaları (31 Gün) Fiji (120 Gün) Niue (30 Gün) Palau (30 Gün) Samoa (60 Gün) Tonga (31 Gün) Tuvalu (30 Gün) Vanuatu (30 Gün) Yeni Kaledonya

İtalya vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Vize Almayan Ülkeler

Vize Almayan Ülkeler; Vizesiz seyahat edebileceğiniz pek çok Avrupa ülkesi bulunuyor. T.C. vatandaşları vizesiz olarak 30 ya da 90 günlük sınıra değinebilir. Öyle ki vizesiz seyahate dair süre sınırına yer verilir. Bu süreleri aşan seyahatlerde ise vize zorunlu kabul edilir.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Girebiliyor?

Vize almayan ülkeler hangileri sorgulayanlar öncelikle Avrupa’ya göz atabilir. Bunun üzerine 90 gün süreyle hem Arnavutluk hem de Androrra seyahatlerine dair muafiyetten söz edilir. Devamında gelenler:

 • Azerbaycan komşu ülke sınıfındadır ve vizesiz giriş yapılır.
 • Belarus – Beya Rusya için de 30 günlük muafiyete değinilir.

Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor soranlara Bosna Hersek’te paylaşılır. Kapıda vize uygulamalarına da yer veren ülkeler arasında gösterilir. İsteyenler vizesiz kadar kapıda vize uygulamalarının da üzerinde durabilir ve seyahat planlarına yön verebilir.

Vize Almayan Ülkeler

Türkiye Pasaportu Kaç Ülkede Geçerli?

Vize almayan ülkeler Türkiye Pasaportu üzerinden vatandaşları değerlendirmeye alır. Pasaport eşliğinde Arjantin ya da Bahamalar gibi çeşitli ülkelere seyahat edilebilir. Bunların arasında Barbados, Bolivya ve de Brezilya da yerini almıştır.

Türkiye pasaportu kaç ülkede geçerli olarak vizesiz seyahatlerden söz edilir. Vize yerine pasaport kontrollerine değinilir ve seyahate geçmeniz beklenir. T.C. vatandaşları:

 • Virjin Adaları ile Ekvador seyahatleri için pasaportlarını ibraz edebilir.
 • Vizesiz olarak Ermenistan, Filipinler ya da Güney Kore seyahatlerine geçebilir.

Bunlara ek İran, Irak ve de Jamaika şeklinde pek çok ülkeden söz edilir. Hatta bazı ülkeler pasaport yerine kimlik kartını da yeterli görülür. Bu hususlar üzerine ülkelere giriş yapmanız kolay hale gelir.

Hangi Avrupa Ülkelerine Vizesiz Gidilir?

Vize almayan ülkeler olarak yüzlercesinden söz edilir ve toplamda 111 adet olduğu görülür. Bunlara ek 9 ülkenin de kapıda vize uygulamalarına yer verdiği belirtilir. Geriye ise ülkelerden tercihleriniz üzerine harekete geçmeniz beklenir.

Hangi Avrupa ülkelerine vizesiz gidilir merak edilen bir diğer husus oluyor. Buna karşılık Ukrayna ile Sırbistan seyahatleri sırasında vize talep edilmediği belirtilir. Kısa süreli seyahatlere ilişkin sadece pasaport ile devam edilebilir. Ardından:

 • Makedonya ile Kosova için de pasaport ile girişe izin verilir.
 • Karadağ ile Arnavutluk bunlar arasında gösterilir.

Türk turistler vize prosedürlerine değinmeden tüm bu ülkelere giriş yapabilir. Geçerli olan pasaportları üzerinden seyahate geçmeleri esas alınır. Hatta bazları seyahat amacını destekleyen evrakları da sorgulayabilir. Özellikle de rezervasyon ile finansal durum belgeleri talep edilebilir.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2021?

Türkiye’den vize almayan ülkeler hangileri merak edenlere 111 tanesinden söz edilir. Öyle ki toplamda 111 ülkenin vizesiz girişi uygun bulduğu görülür. Bunlar arasında:

 • Hong Kong, Kırgızistan ve de Kosta Rica yerini almıştır.
 • Kuveyt ile Lübnan için de herhangi bir vize şartına değinilmez.

Hangi ülkelere vizesiz gidilir 2021 yılında sorgulayanlara Laos, Maldivler ve de Madagaskar şeklinde pek çok ülkeden söz edilmektedir. Her biri de belirli kalma sürelerine sahiptir. Öyle ki en fazla 90 güne kadar kalmanıza izin verilebilir. Bunun gibi 60 ya da 30 günlük yasal sınıra değinen ülkeler de bulunuyor.

Rus Pasaport ile Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Rus pasaportuna sahip olanlar da vize almayan ülkeler hangileri sorgulayabilir. Gerek pasaport gerekse kimlik ile giriş yapılan ülkeler ele alınabilir. Bunun üzerine:

 • Belarus ile Kazakistan seyahatleri sırasında vize talep edilmez.
 • Ukrayna ve Abhazya şeklinde ülkelere değinilir.

Bununla birlikte Rusya Federasyonu ile AB ülkeleri arasında yapılan anlaşmalara da göz atılabilir. Anlaşma vize kolaylığı üzerine ele alınmıştır. Sonuç olarak Rus Pasaport sahibi olanlar AB ülkelerine giriş yaparken zorlanmaz. Aksine hızlı bir şekilde vize başvurularına geçmeleri esas alınır. Bunun için tercihlerini Schengen üzerinden de yapmalarına izin verilir. Rus Pasaport ile hangi ülkelere vizesiz gidilir kadar vize kolaylığına değinerek AB ülkeleri üzerinden seyahate geçebilirsiniz.

Vize Almayan Ülkeler S.S.S

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün) Azerbaycan (90 Gün) Belçika (90 Gün) Beyaz Rusya (Belarus) (90 Gün) Bosna-Hersek (90 Gün) Bulgaristan (90 Gün) Çek Cumhuriyeti (90 Gün) Danimarka (90 Gün) Estonya (90 Gün) Finlandiya (90 Gün) Fransa (90 Gün) Gürcistan (90 Gün) Gürcistan’a girmek için pasaport gerekmiyor. Yeni tip nüfus kağıdı ile girilebiliyor. Hollanda (90 Gün) Hırvatistan (90 Gün) İspanya (90 Gün) İsveç (90 Gün) İsviçre (90 Gün) İtalya (90 Gün) İtalya (90 Gün) Karadağ (90 Gün) KKTC (Serbest Dolaşım) Kosova (90 Gün) Letonya (90 Gün) Lihtenştayn (90 Gün) Litvanya Lüksemburg (90 Gün) Macaristan (30 Gün) Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün) Malta Moldova (90 Gün) Monako (90 Gün) Norveç (90 Gün) Polonya (90 Gün) Portekiz (90 Gün) Romanya (90 Gün) San Marino (90 Gün) Sırbistan (90 Gün) Slovakya (90 Gün) Slovenya (90 Gün) Ukrayna (90 Gün) Vatikan (90 Gün) Yunanistan (90 Gün) Antigua ve Barbuda (6 Ay) Aruba (90 Gün) Bahamalar Barbados (90 Gün ) Belize (90 Gün) Britanya Virjin Adaları (30 Gün) Curaçao (30 Gün) Dominika (21 Gün) Dominik Cumhuriyeti (30 Gün) El Salvador (90 Gün) Grenada Guatemala (90 Gün) Guyana (90 Gün) Haiti (90 Gün) Hollanda Antilleri Honduras (90 Gün) Jamaika (90 Gün) Kosta Rika (30 Gün) Küba Nikaragua (90 Gün) Panama (6 Ay) Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün) Saint Lucia (6 Hafta) Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün) Sint Maarten (30 Gün) Trinidad ve Tobago (30 Gün) Turks ve Caicos Adaları (90 Gün) Arjantin (90 Gün) Bolivya (90 Gün) Brezilya (90 Gün) Ekvador (90 Gün) Kolombiya (90 Gün) Paraguay (90 Gün) Peru (90 Gün) Şili (90 Gün) Uruguay (90 Gün) Venezuela (90 Gün) Bahreyn (90 güne kadar) Bangladeş (90 Gün) Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün) Çin (30 Gün) Doğu Timor (30 Gün) Endonezya (14 Gün) Filipinler (30 Gün) Filistin (30 Gün) Hong Kong (90 Gün) Irak (30 Gün) İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün) Katar (90 Gün) Kazakistan (30 Gün) Kırgızistan Filistin (30 Gün) Kuveyt (90 Gün) Güney Kore (90 Gün) Lübnan (90 Gün) Makau (30 Gün) Maldivler (30 Gün) Malezya (90 Gün) Moğolistan (30 Gün) Myanmar (internetten vize 28 Gün) Nepal (Kapıda vize) Pakistan (90 Gün) Rusya (30 Gün internetten elektronik vize) Singapur (90 Gün) Sri Lanka ( 30 Gün) Suriye (90 Gün) Tacikistan (60 Gün) Tayvan (30 Gün – sınırda vize) Türkmenistan (30 Gün) Umman Ürdün (90 Gün) Vietnam (90 Gün) Yemen (30 Gün) Botsvana (90 Gün) Cezayir (90 Gün) Cibuti (90 Gün) Fas (90 Gün) Fildişi Sahili Gana (60 Gün) Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün) Kamerun (90 Gün) Kenya (90 Gün) Komor Federe İslam Cumhuriyeti Libya (90 Gün) Madagaskar (90 Gün) Mauritius (30 Gün) Moritanya (90 Gün) Mozambik (30 Gün) Mısır (90 Gün) Ruanda Senegal Seyşeller (90 Gün) Sudan (30 Gün) Svaziland (30 Gün) Tanzanya (90 Gün) Togo Tunus (90 Gün) Yeşil Burun Adaları Zambiya (30 Gün) Zimbabve Cook Adaları (31 Gün) Fiji (120 Gün) Niue (30 Gün) Palau (30 Gün) Samoa (60 Gün) Tonga (31 Gün) Tuvalu (30 Gün) Vanuatu (30 Gün) Yeni Kaledonya

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler hangileridir?

Afganistan Amerika Birleşik Devletleri Angola Avustralya Benin Burkina Faso Burundi Butan Cape Verde Çad Doğu Timor Dominik Cumhuriyeti (kapı vizesi) Ekvator Ginesi Eritre Ermenistan Etiyopya Fildişi Sahili Gabon Gambiya Gana Gine Gine-Bissau Güney Sudan (kapı vizesi) Haiti Hindistan Hollanda Antilleri İngiltere İrlanda Kamboçya Kamerun Kanada Kıbrıs Rum Kesimi Kiribati Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kore Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) Laos Lesotho Liberya Madagaskar Malavi Mali Meksika Mikronezya Mozambik Myanmar Nambiya Nauru Nepal Nijer Nijerya Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Papua Yeni Gine Ruanda Senegal Sierra Leone Solomon Adaları Sri Lanka (internet vizesi) Sudan (kapı vizesi) Surinam Suudi Arabistan Tayvan (kapı vizesi) Togo Uganda Yeni Zelanda Zambiya (kapı vizesi) Zimbabve

Avrupa'da Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, KKTC, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna

İtalya vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

E Vize Veren Ülkeler

E-vize veren ülkeler sayıca giderek artış göstermektedir. Gerekli olan işlem adımlarının online şekilde tamamlanarak başvurunun değerlendirilmesi ve ülkeye giriş için vize alma hakkınızı tanımlayan sistem olarak da anlatılabilir. Vize talep adımlarını yerine getirirken kişilerin bizzat temsilciliklere gitmek zorunda olmadan başvuru adımlarını yerine getirmesi genel verimliliği artıran olanaklar arasındadır. Hem temsilciliklerde verilen hem de sınır kapılarında verilen vizelere bir alternatif oluşturduğunun da ayrıca dile getirilmesi gerekir.

E-Vize Ücreti Ne Kadar?

E-vize ücreti ne kadar; Türkiye’de de e-vize işlemleri yerine getirilebilmektedir. 758 TL ödeme yaparak ülkemize giriş için gerekli olan elektronik vize başvur adımının yerine getirilebileceği belirtilmelidir. Vize başvuru adımlarının dikkate alınması için ücretin eksiksiz bir biçimde ödenmesi gerekmektedir.

E-vize veren ülkeler arasında ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve Zimbabve de bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda birçok ülkenin bu listeye dahil olacağı tahmin edilmektedir. Kişilerin özellikle pandemi döneminde sorun yaşamadan başvuru adımlarını yerine getirebilmeleri için özel bir alt yapı geliştirilmiştir. Pandemi sebebi ile e- vize vermeyen ülkeler dahi işlemlerin büyük bir kısmının online şekilde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

E-Vize Ne Demek?

E-vize ne demek; başvuru adımlarını online şekilde tamamlayarak temsilciliklere gitmek zorunda olmadan vize almanıza yardımcı olan sistemdir. E-vize aracılığı ile genellikle kısa süreli ve turistik gezilere onay verilmektedir. Oturum talep edecek ya da çalışma-öğrenim izni alacak olan kişilerin e-vize başvurusunda bulunması mantıklı olmayacaktır. Bu kişilerin bizzat temsilcilikler üzerinden başvurusunu yapması gerekir.

E-vize veren ülkeler; Malezya, Moldova ve Singapur da e-vize sunan ülkeler arasındadır. Kişilerin merak ettikleri biri diğer husus da başvuru adımında online şekilde yüklenen belgelerin güvende olup olmadığının temin edilmesidir. Sizin e-vize başvuru adımları sırasında vermiş olduğunuz belgelerin güvenliğine dair asla sorun olmayacaktır. Aynı temsilciliklerden yapılan başvuruların güvenlik seviyesi gibi elektronik vize başvurularında da aynı geçerliliğin söz konusu olduğu fark edilmektedir.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; Azerbaycan, Ukrayna, Arnavutluk, İran vatandaşlarının kısa süreli olmak kaydı ile ülkemize vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Ülkeler arasında yapılacak olan dönemsel ikili anlaşmalar ile listede değişim söz konusu olabilmektedir. Sadece kimlik belgesi ile giriş yapabilecek olan bu ülke vatandaşlarının daha öncesinde ülkemizden sınır dışı edilme gibi bir durumunda, bu haktan yeniden istifade etmesine izin verilmeyecektir.

E-vize veren ülkeler; E-vize uygulaması sayesinde pandemi döneminde vize alma adımlarının daha risksiz bir hale gelmesi sağlanmıştır. Bu şekilde online olarak işlemlerinizi tamamlarken kalabalık ortamlara girmekten kaçınabilirsiniz. Elektronik vize pratik yapısı ile daha çok ülke tarafından benimsenen bir uygulama olmaya başlamıştır. Son seneklerde yaşanan aşı tartışmaları ile beraber vizenize aşı olup olmadığınızın da tanımlanacağı düşünülmektedir.

Elektronik Vize Nereden Alınır?

Elektronik vize nereden alınır; bağlı bulunulan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde e-vize verilmektedir. E-vize veren ülkeler arasında Ermenistan ve Gürcistan da yer almaktadır. Artık kısa süreli ziyaretlerinizde kapsamlı vize talep adımları ile uğraşmadan daha kısa bir süre içerisinde ve güvenli bir şekilde başvuru adımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Oturum talep etme ya da giriş yaptığı ülkede çalışma gibi bir düşüncesi olan kişilerin klasik vize başvuru adımını yerine getirmesi gerekir.

E Vizeyi Kimler Alabilir?

E-vizeyi kimler alabilir; ülkelere kısa süreli giriş yapacak olan kişilerin için özel olarak tasarlanmış bir sistemdir. Genellikle turist olarak giriş yapacak olan kişilerin ya da ticari maksatlı giriş adımını tamamlayacak olan bireylerin bu seçeneği tercih ettiği belirtilmelidir. Uzun süre kalmak ve hatta ülkelerde ikamet almak isteyen kişilerin ise klasik olarak temsilcilikler aracılığı ile başvuru adımlarını tam almaması gerekmektedir. Klasik vize başvuru adımlarında dilerseniz tüm işlemlerinizi bireysel olarak dilerseniz de aracı kurumlardan destek alarak tamamlamanıza olanak verilmektedir.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/italya-vize-basvurusu/

E Vize Veren Ülkeler S.S.S

E-vize veren ülkeler hangileridir?

ABD, Yeni Zelanda, Ermenistan, Bahreyn, Kamboçya, Yeşil Burun Adaları, Gabon, Gürcistan, Hindistan, Kenya, Kuveyt, Malezya, Moldova, Myanmar, Ruanda, São Tomé ve Príncipe, Singapur, Saint Kitts ve Nevis, Sri Lanka, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Uganda, Özbekistan, Zambiya ve Zimbabve

E-vize nedir?

E-vize uygulaması ile online olarak vize başvurusunda bulunabiliyor, seyahat izninizin dökümünü alabiliyorsunuz. Bugün yirmi beşe yakın ülkeden online vize başvurusu ile turist vizesi almak mümkün. E- vize sayesinde birçok belge toplamaktan ve zaman kaybından da kurtulabiliyorsunuz. Havalimanından ve sınır kapılarından alabileceğiniz kapıda vize uygulamasına alternatif olabilecek online vize ile uzun kuyruklar beklemenize de gerek kalmıyor.

E-vize nasıl alınır?

Her ülkenin vize prosedürleri farklılıklar gösterebilse de temel de benzer şekilde işlemektedir. Ancak işlemlerin eksiksiz yapılması ve vizenin sorunsuz alınabilmesi için gidilecek ülkenin vize alma gereklilikleri detaylıca incelenmelidir. E-vize almak için öncelikle seyahat edilecek ülkenin bu sistemi kullanıp kullanmadığı öğrenilmelidir. Eğer ülke e-vize sistemini kullanıyor ise kişinin seyahat edeceği tarihten itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaportu olması ve ardından e-vize ücretini yine online olarak ödedikten sonra belgelerin dökümünü alması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından alınan vize belgesi dökümleriyle sınır kapılarından sorunsuzca geçmek mümkün olabilmektedir.

İtalya vize ücret sayfasını ziyaret ediniz.

İngiltere’nin Vize Uygulamadığı Ülkeler

İngiltere’nin vize uygulamadığı ülkeler arasında Avustralya ve Bahamalar da bulunmaktadır. İngiltere’ye uzun süreli giriş yapmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının umumi pasaporta sahip olması durumunda da vize talep etmesi gerekmektedir.

İngiltere Vatandaşları Kaç Ülkeye Vizesiz Girebiliyor?

İngiltere vatandaşları kaç ülkeye vizesiz girebiliyor; toplamda 185 adet ülkeye vizesiz şekilde giriş yapılmasına izin verilmektedir. Fakat bazı ülkelerde giriş öncesinde online başvuru adımının tamamlanması gerekir. İngiltere pasaportu son senelerde en kıymetli ve öncelikli pasaportlar listesinde yerini almaktadır. İngiltere Brexit ile Avrupa Birliği’nden ayrılmasına rağmen pasaportun prestij bakımından herhangi bir düşüş ile karşı karşıya gelmediğinin de bildirilmesi gerekir.

İngiltere’nin vize uygulamadığı ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti bulunmamaktadır. Türk vatandaşlarının bordo pasaport sahibi olmaları durumunda ülkeye giriş adımında vize talep etmesi gerekmektedir. Fakat yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının bu konuda muafiyetlerden istifade edeceği de görülmektedir. Vize talep adımlarını dileyen kişilerin bireysel başvuru adımları üzerinden dileyen kişilerin de danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlamasına olanak tanınmaktadır.

İngiltere Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

İngiltere pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir; Fransa ve Almanya’ya vizesiz şekilde giriş yapılabilmektedir. Bu noktada kişilerin giriş süreleri sınırlıdır. 180 günlük bir zaman diliminde kişilerin en fazla 90 gün boyunca belirtilen bu ülkelere vizesiz giriş yapmasına izin verilir. Çalışma izni alacak ya da oturum talep edecek olan bireylerin kesinlikle klasik vize talep adımlarını yerine getirmesi istenmektedir. Vize başvuru aşamasında maddi duruma ilişkin de bilgilendirme istenecektir. Özellikle Avrupa ülkeleri; ülkeye giriş yapan kişilerin kendi maddi masraflarını karşılayacak birikime sahip olduğundan emin olunmasını ister.

İngiltere’nin vize uygulamadığı ülkeler arasında Arjantin ve Amerika Birleşik Devletleri de yer almaktadır. Daha öncesinde İngiltere’ye ya da Birleşik Krallığın diğer ülkelerine giriş yaparak sınır dışı edilen kişilerin bu muafiyetten faydalanmasına olanak tanınmayacaktır. Ülkeler klasik vize başvuru adımlarında kişilerden sabıka kayıtlarını da bu nedenle talep etmektedir.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; Azerbaycan vatandaşları ve Ukrayna vatandaşlarının ülkemize vizesiz bir biçimde giriş yapmasına hak verilmektedir. Bu giriş sürecinin 90 gün ile sınırlı olduğu da unutulmamalıdır. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekir. Ayrıca çalışma ya da oturum talep edecek olan bireylerin de başvuru adımlarını klasik prosedürler üzerinden yerine getirmesi gerekecektir.

İngiltere’nin vize uygulamadığı ülkeler arasında maalesef ki ülkemiz bulunmamaktadır. Umuma mahsus olan pasaport sahibi Türk vatandaşlarının İngiltere’ye turistik amaçlar ile dahi olsa giriş yapması için vize talep adımını yerine getirmesi gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında maddi duruma ilişkin bilgilendirmelerin yanı sıra seyahat ve sağlık sigortasının da aktif olması beklenir.

Avrupa Birliği Vatandaşları Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Avrupa Birliği vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir; Bu ülkelerin kendi aralarında oluşturduğu bir ortak vize programı bulunmaktadır. Schengen olarak tanımlanan bu ortak vize programına dahil olan tüm ülkelerin sorunsuz şekilde dolaşım serbestliği olacaktır. Ayrıca ülkelerden bu vizeyi alan diğer ülke vatandaşlarının da ortak vize programına dahil olan ülkelere giriş yapmasına olanak tanınır. İngiltere’nin vize uygulamadığı ülkeler; Fransa ve Hollanda vatandaşları da ülkeye vizesiz şekilde giriş yapabilir. Özellikle turistik ziyaret için hiçbir zorluk çıkartılmamaktadır.

Amerika Birleşik Devleti Hangi Ülkelere Vize Uygulamıyor?

Amerika Birleşik Devleti hangi ülkelere vize uygulamıyor; İngiltere vatandaşlarının belirli bir süre ile kısıtlı olmak kaydı ile ABD’ye vizesiz olarak giriş yapmasına olanak verilmektedir. Bu aşamada kişilerin oturum talep etmek istemeleri durumunda ise vizesiz girişten ziyade Dışişleri Bakanlığı tarafından da belirtilen yol haritasının takip edilmesi daha faydalı olacaktır. Özellikle Amerika’nın öncelikli alan olarak belirlediği konularda, uzmanlığı olan kişilerin hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun Amerika’ya giriş yapmasının kolaylaştırıldığı görülmektedir.

Bordo pasaport sahipleri İngiltere’ye vizesiz girebilir mi?

Bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının İngiltere’ye vizesiz giriş yapmasına izin verilmez.

ABD vatandaşları İngiltere’ye vizesiz girebilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının İngiltere’ye vizesiz giriş yapmasına izin verilir.

İngiltere Schengen’in parçası mıdır?

İngiltere Schengen ortak vize programının bir parçası değildir.

Türkiye Vize İstemeyen Ülkeler 2023

Türk vatandaşlarının yabancı ülkelere giriş çıkış adımlarında uymaları gereken prosedürlerde ikili anlaşmalara gire değişim yaşanabilmektedir. Herhangi bir muafiyet söz konusu değilse vize ve pasaportunuzu sunarak ülkelere giriş adımını tamamlamanıza olanak tanınmaktadır. Sahip olunan pasaport bir diğer adı ile seyahat belgesi türüne göre tabi olacağınız vize prosedürleri de değişim göstermektedir. Siyah, gri, yeşil ve bordo pasaport çeşitleri mevcuttur.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye vize istemeyen ülkeler 2023; umuma mahsus olan pasaporta sahip kişilerin 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Bordo pasaport bir diğer adı ile umuma mahsus olan pasaport sahiplerinin bu seyahat belgesi ile ayrıcalıklı bir konumdan istifade etmesi söz konusu değildir. Ayrıcalık kategorisinde olmayan Türk vatandaşlarının bordo pasaport ile sürece dahil olması sağlanır.

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir; 111 ülkeye vizesiz giriş adımında giriş sürecinde pasaportunuzu ya da kimlik belgenizi sunmanız istenecektir. Bu noktada ülkelerin maddi kural ve sınırlama koyabileceğini de unutmamalısınız. Örneğin Ukrayna’da kalacağınız her gün için hesabınızda bulunması gereken tutar belirlenmiştir. Vizeden muaf olan ülkeler arasında yer alsak da özellikle ülkelere giriş aşamasındaki maddi koşullarda daha çok dikkat edilmesi gerekir.

Türkiye Hangi Ülkelere Vize Uygulamıyor?

Türkiye hangi ülkelere vize uygulamıyor; Azerbaycan vatandaşlarının ülkemize vize olmadan giriş yapmasına izin verilmektedir. Sadece kimlik ile giriş yapmalarına imkan verilmektedir. Aynı şekilde Türk vatandaşlarının da Azerbaycan’a kısa süreli olarak vizesiz bir biçimde giriş yapmasına olanak verilmektedir. Bu aşamada uzun süre kalmak isteyen kişilerin oturum izni ya da çalışma izni talep edecek olan bireylerin vize talep adımını tamamlamaları gerekmektedir. Vize talep aşamasında fotoğrafınızı, başvuru formunun doldurulmuş halini, pasaportunuzu, maddi durumunuza ilişkin bilgilendirici belgeyi eksiksiz sunmanız gerekmektedir.

Türkiye vize istemeyen ülkeler 2023 uzun süreli kalma durumunda vize talep etmektedir. Bu durum sadece Azerbaycan’a özel değildir. Ukrayna’da da aynı durum geçerliliğini korumaktadır. Oturum talep etmek isteyen kişilerin maddi durumları, ülkeye entegre olup olmayacakları gibi hususlarda da incelemeler yapılmaktadır. Bir ülkede 5 sene boyunda ikamet etmeniz durumunda vatandaşlık ya da süresiz oturum isteyebilirsiniz. Özellikle vatandaşlık talep adımlarında dilerseniz alanın uzmanı olan ekiplerden yardım alabilirsiniz.

Kimlik İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Kimlik ile hangi ülkelere gidilir; Ukrayna’ya kimlik ile giriş yapabilirsiniz. Ukrayna’dan daha öncesinde sınır dışı edilmiş olan kişilerin Türk vatandaşlarına tanınan bu haktan istifade etmesine hak verilmeyecektir. Türkiye vize istemeyen ülkeler 2023; Ukrayna’da 90 günden fazla kalmak isteyen kişilerin ise vize başvuru adımını yerine getirmesi gerekmektedir.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2023?

Hangi ülkelere vizesiz gidilir; İran’da vize talep edilmeden 90 gün boyunca bulunmanıza hak verilmektedir. 180 gün içerisinde 90 günlük zaman dilimini aşacak olan kişilerin ise vize prosedürünü başlatmaları gerekmektedir. Türkiye vize istemeyen ülkeler 2023; vizesiz giriş adımları ile giriş yaptığınız ülkelerde çalışma hakkınız olmayacaktır. Çalışma aşaması için ayrıca bir izin talep etmeniz gerekecektir. Çalışma vizesi almak için bireylerin daha önceki iş referansları hakkında da veri sunmaları gerekir.

Yeşil Pasaport Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Yeşil pasaport kaç ülkeye vizesiz gidebilir; bordo pasaportlu kişilerin girdikleri ülkelere ek olarak 67 ülkeye daha vizesiz giriş yapılmasına izin verilmektedir. Yeşil pasaport almak isteyen kişilerin bazı temel koşulları sağlamaları gerekmektedir. Memuriyette son 3 derecede olan kişilere ve bu kişilerin ailelerine yeşil pasaport tahsis edilmektedir. Yeşil pasaport başvuru adımının bir diğer avantajı da pasaport harcının ödenmeyecek olmasıdır. Sadece pasaport defter bedeli ile başvuru adımınızı tamamlayabilirsiniz.

Türkiye vize istemeyen ülkeler 2023; ülkemizde siyah ve gri pasaportlu kişilerin de birçok farklı avantajdan istifade etmesine olanak tanınır. Siyah pasaport diplomatik, gri pasaport ise hizmete mahsus olarak kullanılabilmektedir.

Türkiye Vize İstemeyen Ülkeler 2023 S.S.S

Avrupa'da Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, KKTC, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün) Azerbaycan (90 Gün) Belçika (90 Gün) Beyaz Rusya (Belarus) (90 Gün) Bosna-Hersek (90 Gün) Bulgaristan (90 Gün) Çek Cumhuriyeti (90 Gün) Danimarka (90 Gün) Estonya (90 Gün) Finlandiya (90 Gün) Fransa (90 Gün) Gürcistan (90 Gün) Gürcistan’a girmek için pasaport gerekmiyor. Yeni tip nüfus kağıdı ile girilebiliyor. Hollanda (90 Gün) Hırvatistan (90 Gün) İspanya (90 Gün) İsveç (90 Gün) İsviçre (90 Gün) İtalya (90 Gün) İtalya (90 Gün) Karadağ (90 Gün) KKTC (Serbest Dolaşım) Kosova (90 Gün) Letonya (90 Gün) Lihtenştayn (90 Gün) Litvanya Lüksemburg (90 Gün) Macaristan (30 Gün) Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün) Malta Moldova (90 Gün) Monako (90 Gün) Norveç (90 Gün) Polonya (90 Gün) Portekiz (90 Gün) Romanya (90 Gün) San Marino (90 Gün) Sırbistan (90 Gün) Slovakya (90 Gün) Slovenya (90 Gün) Ukrayna (90 Gün) Vatikan (90 Gün) Yunanistan (90 Gün) Antigua ve Barbuda (6 Ay) Aruba (90 Gün) Bahamalar Barbados (90 Gün ) Belize (90 Gün) Britanya Virjin Adaları (30 Gün) Curaçao (30 Gün) Dominika (21 Gün) Dominik Cumhuriyeti (30 Gün) El Salvador (90 Gün) Grenada Guatemala (90 Gün) Guyana (90 Gün) Haiti (90 Gün) Hollanda Antilleri Honduras (90 Gün) Jamaika (90 Gün) Kosta Rika (30 Gün) Küba Nikaragua (90 Gün) Panama (6 Ay) Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün) Saint Lucia (6 Hafta) Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün) Sint Maarten (30 Gün) Trinidad ve Tobago (30 Gün) Turks ve Caicos Adaları (90 Gün) Arjantin (90 Gün) Bolivya (90 Gün) Brezilya (90 Gün) Ekvador (90 Gün) Kolombiya (90 Gün) Paraguay (90 Gün) Peru (90 Gün) Şili (90 Gün) Uruguay (90 Gün) Venezuela (90 Gün) Bahreyn (90 güne kadar) Bangladeş (90 Gün) Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün) Çin (30 Gün) Doğu Timor (30 Gün) Endonezya (14 Gün) Filipinler (30 Gün) Filistin (30 Gün) Hong Kong (90 Gün) Irak (30 Gün) İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün) İsrail (90 Gün) Japonya (90 Gün) Kamboçya (90 Gün) Katar (90 Gün) Kazakistan (30 Gün) Kırgızistan Filistin (30 Gün) Kuveyt (90 Gün) Güney Kore (90 Gün) Lübnan (90 Gün) Makau (30 Gün) Maldivler (30 Gün) Malezya (90 Gün) Moğolistan (30 Gün) Myanmar (internetten vize 28 Gün) Nepal (Kapıda vize) Pakistan (90 Gün) Rusya (30 Gün internetten elektronik vize) Singapur (90 Gün) Sri Lanka ( 30 Gün) Suriye (90 Gün) Tacikistan (60 Gün) Tayvan (30 Gün – sınırda vize) Türkmenistan (30 Gün) Umman Ürdün (90 Gün) Vietnam (90 Gün) Yemen (30 Gün) Botsvana (90 Gün) Cezayir (90 Gün) Cibuti (90 Gün) Fas (90 Gün) Fildişi Sahili Gana (60 Gün) Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün) Kamerun (90 Gün) Kenya (90 Gün) Komor Federe İslam Cumhuriyeti Libya (90 Gün) Madagaskar (90 Gün) Mauritius (30 Gün) Moritanya (90 Gün) Mozambik (30 Gün) Mısır (90 Gün) Ruanda Senegal Seyşeller (90 Gün) Sudan (30 Gün) Svaziland (30 Gün) Tanzanya (90 Gün) Togo Tunus (90 Gün) Yeşil Burun Adaları Zambiya (30 Gün) Zimbabve Cook Adaları (31 Gün) Fiji (120 Gün) Niue (30 Gün) Palau (30 Gün) Samoa (60 Gün) Tonga (31 Gün) Tuvalu (30 Gün) Vanuatu (30 Gün) Yeni Kaledonya

İtalya Vizesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret ediniz.

İtalya; Konsolosluk Hizmetleri

İtalya; konsolosluk hizmetleri tüm vatandaşlara eşit, tarafsız, şeffaf ve verimli olması planan şekilde sunulur. Tüm vatandaşların temel haklarının sağlanmasını amaçlayan konsolosluk, işlemlerinde kişisel özgürlüklerin kısıtlanmasına ya da engellenmesine karşı koruma oluşturur.

İtalya Konsolosluğu’nda Hangi Hizmetler Var

İtalya; konsolosluk hizmetleri, farklı ülkelere giriş için gerekli işlemlerin sağlanması, yurt dışında yaşayan vatandaşların pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve benzeri hizmetleri sağlar. Bunun yanında acil yardım, yurt dışında başlatılan miras prosedürleri, kayıp aile bireylerinin bulunması ve cenazelerin İtalya’ya geri gönderilmesi gibi işlemler yapılır.

İtalya’dan Türkiye’ye Giriş

İtalya’dan Türkiye’ye giriş için, İtalya vatandaşlarının turizm amaçlı gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor. Bu işlem, oturma hakkı kurallarının ihlal edilmemesi için belirlenmiş bir sistemdir. 90 gün Türkiye içerisinde bulunan kişilerin İtalya’ya dönerek 90 gün İtalya içerisinde ikamet etmeleri beklenir.

TC tarafından yapılan yeni değişikliklere göre ise 90 günden daha uzun süre Türkiye’de turistik bir seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Şube’ye giderek 6 aya kadar konaklama izni alabilirler.

Türkiye’de Oturma İzni

Türkiye’de 6 aydan uzun süre ikamet etmek istiyorsanız İtalya; konsolosluk hizmetleri ile Türkiye’ye seyahat gerçekleştirmeden önce oturma izni almalısınız. Oturma izni almak için başvuruda bulunacak kişilerin çalışma, eğitim ya da aile birleşimi gibi Türkiye içerisinde uzun süreli olarak kalmasına neden olacak bir nedene sahip olması gerekir.

Türkiye’de Oturma İzni Ücretleri

İtalya; konsolosluk hizmetleri ile Türkiye’de oturma izni almak isterseniz, Türkiye Dış İşleri Bakanlığı tarafından uygulanan oturma izni harcı ödemeniz gerekir. Eğer uzun süreli oturma türünüz;

 • 1 yıllık uzunlukta ise izin alma sırasında 120 TL harç ücretini ödemeniz yeterli olacaktır.
 • 1 yıldan daha kısa bir oturma izni ise; ilk ay içerisinde her bir gün için 1 USD’nin TL karşılığı alınır. Günlük olarak belirlenmiş bu ücret 10 USD’den az ya da 25 USD’den fazla belirlenemez. İlk ayın ardındaki aylarda ise yalnızca aylık olarak 5 USD’nin TL karşılığı alınır.

Belirlenmiş olan bu oturma izni harçları bulunduğunuz yıla göre değişiklik gösterebilir.

Sosyal Güvenlik

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde sosyal güvenliğin sağlanması için geçerli olan Avrupa Sosyal Güvenlik Sözleşmesi, Türkiye ve İtalya arasında anlaşılmış olan bir güvenlik sözleşmesidir. Bu sözleşmeye göre, işçi olan kişiler çalıştığı yerde sigortalı olarak kabul edilir. Yani kişiler 12 aydan kısa olan çalışma süreçlerinde herhangi bir sigorta primi ödemek zorunda kalmadan İtalya sigortalı olmaya devam eder.

Ancak Türkiye içerisinde çalışmak istiyorsanız çalışma izni ve resmi bir sözleşmeye gerek duyarsınız. İllegal yollar ile Türkiye içerisinde çalışan kişilerin bu haklardan yararlanması mümkün olmayacaktır. Çalışma izni için gerekli bilgileri www.yabancicalismaizni.gov.tr web adresinden edinebilirsiniz.

İtalya Konsolosluk Hizmetleri S.S.S

İstanbul İtalya Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

İtalya İstanbul konsolosluğu telefon numarası şu şekildedir: 0212 – 243 10 24 / +90212 243 10 25

Türkiye İtalya Konsolosluğu İşlemleri Nedir?

İtalya vizelerini onaylama yetkisi sadece Türkiye İtalya Konsolosluğu vize birimine aittir. Vize başvuru sahipleri kısa süreli vizelerde yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapabilirler. Uzun süreli vizelerde konsolosluklardan şahsen başvuru alınmalıdır.

İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya Schengen vize bölgesinde bir ülkedir, kısa süreli Schengen vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılır.

İtalya vize ücret sayfamızdan bilgi alınız.